Lingių k., Priekulės sen.
LT-96355 Klaipėdos raj.

Dėl dujų įsivedimo perspektyvos

GAMTINĖS DUJOS – ŠILUMA Į NAMUS!

Noriu pranešti, kad 2019-2020 metais planuojame vystyti dujų sistemą (iki kliento sklypo ribos) Vidutinio slėgio dujotiekis SB Dituva  ir SB Guboja (Derceklių k., dalis Lingių k.) Klaipėdos r. sav. ir norime pasiūlyti palankiausias prisijungimo sąlygas.

Kodėl verta įsivesti gamtines dujas į savo namus?

 • Ekonomiška: mažesnės šildymo išlaidos;
 • Patogu: nėra jokio žaliavų sandėliavimo ir atliekų;
 • Praktiška: patogiai reguliuosite šilumą savo namuose;
 • Ekologiška: gamtinės dujos neskleidžia nemalonaus kvapo ir nesukelia smogo.
 •  Atkreipkite dėmesį:
 • Pagal šiais metais galiojančius įkainius apskaičiuota prijungimo įmoka klientams, kurie šildymui naudos dujas – apie 502,63 Eur su PVM.
 • Šios sąlygos galios prie ESO gamtinių dujų sistemos 2018 metais prisijungiant ne mažiau kaip 10 % (707 iš 7068) visų kvartale esančių potencialių vartotojų (kvartalo schema pridėta atskirame dokumente). Tik gavę ne mažiau kaip 10 % pasirašytų sutarčių ir prijungimo įmokas organizuosime dujotiekio iki sklypo ribos projektavimo ir statybos darbus.
 • Šiuo metu renkame norinčiųjų jungtis paraiškas, tačiau paruoštų sutarčių pasirašyti neduosime, kol neturėsime minimaliai 707 norinčiųjų jungtis.

PRIMENAME:

Visiems kvartalo teritorijoje esantiems individualių gyvenamųjų namų, sodų (ar/ir sklypų) savininkams, neatsižvelgiant į prisijungimo prie ESO gamtinių dujų sistemos laiką, apskaičiuojamas vienodas ir nekintamasvidutinis dujotiekio ilgis (metrais) iki kiekvieno kliento sklypo ribos.

Tokio dujotiekio projektavimas ir statyba užtrunka apie 12 mėnesių, todėl norint įsivesti šią paslaugą, prašome kreiptis nedelsiant.

 • Suskaičiavus visą tenkantį potencialą, sklypų/turtinių vienetų yra 7068. Kad galėtume taikyti kvartalų dujofikavimo skaičiavimo metodiką, reikia bent 10proc. norinčių jungtis pirmuoju etapu. Tai būtų bent 707 gyventojai/sklypai.
 • Kaip skaičiuojama: visas tenkantis dujotiekio metražas, skirtas dujofikuoti 100proc. teritorijos yra padalinamas iš viso vartotojų potencialo, esančio toje teritorijoje. Taip gaunamas metrų skaičius, tenkantis vienam vartotojui/sklypui/turtiniam vienetui. Šiuo atveju 96800 m. yra dalinama iš 7068 gyventojų. Tad vienam gyventojui yra skirti 13,7m.
 • Kiekvienais metais Valstybinė kainų komisija nustato metro įkainius, kurie 2017-2018 metais yra 16,54 EUR su PVM. Kaina susideda iš kintančios metrų dalies ir pastoviosios dalies, t.y. prijungimo įmoka ir dujų apskaitos dėžutė (276,03 EUR su PVM).
 • Tokia skaičiavimo metodika yra sąžininga vartotojų atžvilgiu, kadangi pirmieji besijungiantys neturi padengti nenorinčių jungtis dalies. AB ESO investuoja ir dengia už tuos, kurie jungtis nenori, o vėlesniais metais, kai sugalvoja jungtis, AB ESO tą investiciją susigrąžina, o būsimas vartotojas sumoka kvartalui skirtą įmoką, t.y. už tuos pačius metrus ir apskaitos dėžutę, tik jau tų metų įkainiais.
 • Šiuo metu turime 122 paraiškas, tad dar laukia ilgas kelias. Norinčius planuojame rinkti bent iki Spalio – Lapkričio mėn. Kadangi kaip tik tuo metu turėtų baigtis projektavimas dujotiekio trasos SB „Spengiai“ ir SB „Gručeikiai“ teritorijoje, nuo kurios ir bus tiesiamas dujotiekis į SB „Dituva“ ir SB „Guboja“.
 • Prašymas gyventojams. Būkite aktyvūs ir dalyvaukite dujofikavimo projekte pirmais metais. Kodėl? Nesurinkus 10proc. norinčiųjų, dujofikavimas nebus įmanomas, taip pat vėlesniais metais kaina gali kilti, priklausomai nuo kainų komisijos nustatyto įkainio (Mažiausia metro kaina buvo 2016 metais 11,57 EUR be PVM). Tikrai nebus taip, kad jungiantis vėlesniais metais bus pigiau ar nereikės mokėti, nes dujotiekio vamzdis jau praeis Jūsų gatve.
 • Ką daryti, jei norite prisijungti? Galima teikti paraišką per manogile.lt svetainę, atvykti į klientų aptarnavimo centrą Liepų g. 64A, Klaipėda, arba susisiekti el. paštu justina.mikutiene@eso.lt arba telefonu 861601943 (jei nepakelčiau, prašau parašykite el. Laišką, nes ne visada turiu galimybę atsiliepti)
 • Kokius dokumentus pateikti? Kad galėtume užregistruoti Jūsų paraišką, reikalingas adresas, kontaktiniai duomenys ir pažymėta dujų apskaitos vietaŠią vietą galite pažymėti ant sklypo plano dokumento arba per puslapyje regia.lt esančius sklypus.